Division for Forest Ecology

Translation missing

DIVISION HEAD: Nenad Potočić

Tel: +385 1 6273 027 , Mob: +385 98 326 124
Email: nenadp@sumins.hr

Glavne djelatnosti Zavoda za ekologiju šuma obuhvaćaju sljedeće poslove:

  • Motrenje oštećenosti šumskih ekosustava: osutost krošanja i štete od biotičkih i abiotičkih čimbenika, depozicija atmosferskog onečišćenja i monitoring šumskih tala i procjedne vode (lizimetrija), stanje ishrane drveća, utvrđivanje flornog sastava i utjecaj ekoloških čimbenika na bioraznolikost u šumskim ekosustavima
  • Ekofiziologija šumskih vrsta drveća: mineralna ishrana, vitalitet, klimatski utjecaji, gnojidba u rasadničkoj proizvodnji
  • Kemija okoliša: analize tla, biljnog materijala i vode,
  • Pedologija: klasifikacija tala, fizikalna i kemijska svojstva tla, kartiranje šumskih tala, istraživanja tala za potrebe pošumljavanja
  • Eko-hidrologija šumskih ekosustava
  • Bioraznolikost: analiza, indikatori
  • Fitocenološka istraživanja i kartiranja
  • Šumski požari: politika, kartiranje rizika od požara, sanacija opožarenih površina
  • Geostatistika: modeliranje geoprostornih informacija, analiza prostornih podataka
  • Daljinska istraživanja u području ekologije šuma
Boris Vrbek
Scientific advisor (retired)

  • Telephone: +385 1 6273 011
  • Mobile Phone: +385 98 324 469
  • VPN: 5806
  • E-mail: borisv@sumins.hr
  • Dragan Jakšić
    Technical associate

  • Telephone: +385 1 6273 026
  • Mobile Phone: +385 98 341 195
  • VPN: 5841
  • E-mail: draganj@sumins.hr
  • Tamara Jakovljević
    Head of Laboratory, Scientific associate

  • Telephone: +385 1 6273 025
  • Mobile Phone: +385 98 339 860
  • VPN: 5830
  • E-mail: tamaraj@sumins.hr
  • Nenad Potočić
    Department Head, Senior Science Associate

  • Telephone: +385 1 6273 027
  • Mobile Phone: +385 98 326 124
  • VPN: 5816
  • E-mail: nenadp@sumins.hr
  • Jasnica Medak
    Scientific associate

  • Telephone: +385 1 6273 024
  • Mobile Phone: +385 98 340 199
  • VPN: 5831
  • E-mail: jasnam@sumins.hr
  • Ivan Seletković
    Senior scientific associate

  • Telephone: +385 1 6273 027
  • Mobile Phone: +385 98 326 160
  • VPN: 5817
  • E-mail: ivans@sumins.hr
  • Ivan Pilaš
    Senior science associate

  • Telephone: +385 1 6273 024
  • Mobile Phone: +385 98 326 714
  • VPN: 5820
  • E-mail: ivanp@sumins.hr
  • Ivan Medved
    Znanstveni suradnik

  • Telephone: +385 1 6273 024
  • Mobile Phone: +385 91 4639 413
  • VPN: 5247
  • E-mail: ivanm@sumins.hr
  • Monika Hlebić
    Viši tehničar

  • Telephone: +385 1 6273 026
  • E-mail: monikah@sumins.hr
  • Renata Tubikanec
    Viši tehničar

  • Telephone: +385 1 6273 026
  • E-mail: renatah@sumins.hr